Son yıllarda arkadaşlık ve sevgililik internet üzerinden birbiriyle çok karıştırılan bir konu haline geldi. İnternet üzerinden sadece sevgililik, evlilik ya da cinsel içerikli amaçlarla kurulan siteler arkadaşlık siteleri adı altında toplanmış durumda. Bu durum arkadaşlık sitelerine karşı olumsuz bir bakış açısında neden oluyor. İnternet üzerinden elbette sevgililik ya da evlilik amaçlı ilişki bulmak kişisel bir tercihtir, ancak uzun süre internet arkadaşlıkları sonrasında sevgililik olma durumu da yaşanabilir. Günümüzde çok sayıda kişi herhangi bir cinsel amaç olmaksızın da sohbet edebilir, günün yorgunluğunu atabilir. Bunu sağlayan seviyeli siteler hala varlığını devam ettiriyor. Kişiler arası ilişkilerin özelliği tamamen tercih meselesi olmakla beraber, bazen arkadaşlık siteleri sevgililik veya evliliğe dönüşebilir. Ya da tam tersine sadece arada muhabbet edilen arkadaş olarak da kalabilir. Arkadaş arıyorum sitesinde tüm site ziyaretçileri kendi duygusal ihtiyaçlarına göre aradıklarını bulabilirler.Günümüzde birçok kişi yoğun şekilde iş hayatında yer alır. Her zaman olmasa da çoğu zaman tüm gün stresle devam eden işyerleri sonrasında insanlar, üzerindeki kötü enerjiyi atmak isterler. İş yorgunluğunu atmak, sıkıcı ruh halinden uzaklaşmak, yeni ve farklı arkadaşlıklar kazanmak bazen daha da ilerisi sevgili bulmak için arkadaşlık siteleri son yıllarda bir hayli tercih edilmektedir.
Siteye ücretsiz giriş yaparak tüm günün stresini atabilir, yeni tanıdığınız insanlarla değişik bir hava yakalayabilirsiniz.İnternetin yaygınlaşması belki de en çok sınırları azaltması bakımından fayda sağlıyor. Artık milyonlarca kişi ülkenin, hatta dünyanın bir ucundan diğer ucuna rahat iletişim kurabiliyor. Arkadaş arıyorum sitesinde Türkiye’nin her yerinden kullanıcılar bulunur. Site üzerinden günün her zamanı diğer insanlarla iletişim kurabilirsiniz.Birçok kalabalık şehirde yüzlerce insan konuşacak biri bulmak için yeni insanlar arayışına girerler. Bu bazen sadece arkadaşlık amaçlı bazen de arkadaşlıktan da öte sevgililik için olabilir. Her ne kadar internetten hızlıca sevgili olmak soru işareti yaratsa da seviyeli şekilde arkadaşlık yaptıktan sonra sevgili olan kişilerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Suistimallere dikkat edildiği sürece site üzerinden arkadaşlık yapanlar, hatta ilerisi için ciddi düşünen çiftler de bulunur. Arkadaşlık siteleri bir anlamda iletişim sağlamak için platform oluşturur. Arkadaş arıyorum sitesi içerisinde belki de her zaman ihtiyacınız olan seviyeli ve saygılı arkadaşlığı, daha da ilerisi sevgililiği bulabilirsiniz. Nasıl iletişime geçeceğiniz tamamen sizin tercihiniz.


resim - Arkadaşlık Siteleri - Arkadaş Arıyorum !
resim - Arkadaşlık Siteleri - Arkadaş Arıyorum !
resim - Arkadaşlık Siteleri - Arkadaş Arıyorum !

İnternetin yayılması birçok açıdan kolaylık sağladığı gibi bir o kadar da suiistimal edilmeye açık alan da gündeme gelmiştir. Birçok kişi özellikle arkadaşlık siteleri üzerinden suç sayılabilecek işler yapabilmekte, iyi niyetli insanları dolandırabilmekte, fark ettirmeden bambaşka bir alana sürükleyebilmektedir. Söz konusu ortam doğrudan görüşme yapılmadığı için suiistimal edilebilir. Bu açıdan başta kendi güvenliğiniz için arkadaşlık sitelerinde yeni tanıştığınız insanlara para gibi konularda hemen güvenmemeniz önerilir. Çünkü bazıları sırf bu yüzden bile sitelerde bulunabilir. Diğer taraftan bu tür suiistimalleri engellemek için şüpheli olan ya da dolandırıcılık çabası olan kişileri site yönetimine şikâyet edebilirsiniz. Arkadaşlık siteleri üzerinden kişisel hakların korunması çerçevesinde herkesin dilediği şekilde iletişime geçmesi meşrudur.
İleriye Dönük Sevgililer… İnternet ortamı önce arkadaş olan ve sonra birbirini tanıyarak ve evlenen bazen sabredemeyerek hemen evlenen çok sayıda kişiye şahit olmuştur. Tamamen kişisel bir tercih olmakla beraber, arkadaşlık sitelerinde tanıdığınız kişilerle gerçek yaşamda da görüşerek ilişkinizi ilerletebilirsiniz. Hatta daha da ilerleterek sevgililik durumunu dünyalarınızı birleştireceğiniz bir ortak yaşama da çevirebilirsiniz.


resim - Arkadaşlık Siteleri - Arkadaş Arıyorum !
resim - Arkadaşlık Siteleri - Arkadaş Arıyorum !
resim - Arkadaşlık Siteleri - Arkadaş Arıyorum !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir